16.2.2016 Přednáška "Kyberšikana"

https://pratelezsvranovice.rajce.idnes.cz/rok_2016_16.2._Prednaska_Kybesikana/

Milí rodiče,
jak všichni víte z deníčků vašich dětí, dne 16.2. 2016  se konala přednáška na téma kyberšikana, nebezpečí na sociálních sítích a internetu. Sešlo se kolem 20 lidí. Zdarma se podával čaj nebo káva pro zpříjemnění. Přednáška byla poučná a šokující zároveň. Pro ty kdo se nemohli či nechtěli zůčastnit,  jsou zde důležité odkazy, které nám policistka doporučila.
Zabezpečení počítače najdete zde: https://www.kr-jihomoravsky.cz/kyber/
Další zajímavé odkazy: 

https://www.e-bezpeci.cz/

https://www.seznamsebezpecne.cz/

https://www.bezpecnyinternet.

 

14.5.2016 Cyklovýlet Přibice

Foto: https://pratelezsvranovice.rajce.idnes.cz/rok_2016_14.5._Cyklovylet_Pribice/

Ani májový déšť, který se spustil krátce před odstartováním cyklistického výletu, neodradil asi padesátku malých i velkých cyklistů od účasti v jízdě za pokladem. Výlet pro děti i rodiče uspořádal v sobotu 14. května spolek Přátelé ZŠ a MŠ ve Vranovicích a opravdu se vydařil.Malí cyklisté se vydali s dospělými po cyklostezce do sousedních Přibic. Cestou plnili úkoly, mezi nimi jak správně přecházet s kolem železniční přejezd a jízdu zručnosti, kterou si cyklisté ověřili ve slalomu. Po příjezdu do Přibic na malé účastníky výletu čekaly další úkoly, ať už z teorie bezpečné jízdy na kole vsilničním provozu, nebo sportovní úkoly v překonávání překážek, chůze na chůdách či házení koulemi v pétanque.Výlet vyvrcholil návštěvou kouzelné babičky. A protože měla babička právě narozeniny, výletníci popřáli babičce pevné zdraví a přinesli jí kytičky, které pro ni cestou natrhali. Odměnou pro děti byly dárky z babiččiny truhlice pokladů a občerstvení čajem.
Psali o nás ve zpravodaji p. Horníček.
 
 

11.10.2015  Odznak Všetrannosti Olympijským Vítězům

Foto:  https://pratelezsvranovice.rajce.idnes.cz/rok_2015_Akce_OVOV/

Do pohybového programu s názvem Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů(OVOV), u jehož zrodu stojí olympijští sportovci Robert Změlík a Roman Šebrle, se zapojili v neděli 11. října i žáci základní školy ve Vranovicích spolu s rodiči a dalšími dospělými. Sportovní pětiboj pro ně připravila sportovní komise společně se ZŠ a MŠ ve Vranovicích a spolkem Přátelé ZŠ a MŠ. Soutěžilo se v hodu medicinbalem, přeskocích přes švihadlo po dobu dvou minut, trojskocích snožmo z místa, v lehu-sedu a běhu s driblingem po dobu dvou minut. Celkem se této sportovní akce zúčastnilo 41 závodníků – 30 dětí a 11 dospělých.
Součástí programu byla ochutnávka zdravých dobrot, které připravily maminky ze spolku Přátelé ZŠ a MŠ. Byly to například placky a pomazánka z červené řezy, dýňový humus, bulgur na slano i na sladko, špenátové chipsy a další. 
 
Psali o nás ve zpravodaji p. Horníček.